Dům dětí a mládeže Klatovy : JARNÍ PRÁZDNINY V DOMKU

Nabídka

Kontakty

Dům dětí a mládeže Klatovy
ul. 5 května 109
339 01 Klatovy

Tel.: 376 311 345
E-mail: ddm@klatovy.cz

Nové stránky DDM Klatovy

Nepřehlédněte

 

  Aktuální informace najdete na nových stránkách DDM Klatovy

DDM na facebooku

Staňte se našimi přáteli
na facebooku.

 

Jarní prázdniny v Domku

PONDĚLÍ 4.2.


První den jarních prázdnin v Domě dětí. Přišlo 21 dětí, s kterými jsme dopoledne odsavovali tmavá trička, na která jsme potom pomocí šablon tiskli různé obrázky. Po obědě přišla paní Trefancová a učila nás zdobit dorty. Nejprve sama nazdobila velký velikonoční dort, abychom viděli co nás čeká a jak máme své malé dortíčky, které nám dopředu připravila, ozdobit. Každý dostal dortík ve tvaru vajíčka a marcipán, kterým jsme si ho potáhli a pomocí vykrajovátek dozdobili. Všechny děti zdobení dortíčků zvládly a za odměnu každý dostal kousek z velkého dortu. Po celé třídě voněl marcipán a děti se olizovaly až za ušima.

Jarka Javorská a Radim KouraÚTERÝ 5.2.

Druhý den příměstského tábora. Program připravený pro děti byl opět velice zajímavý a poutavý. I přes větší nepřízeň počasí se sešel neskutečný počet dětí, přesně 31, které se těšily na prohlídku klatovských kasáren a na bowling. Všechny se zúčastnily velkého bowlingového turnaje, ve kterém nebylo vítězů ani poražených, každý účastník totiž získal malou sladkou odměnu. Hrály jsme celé dvě hodiny! Pak jsme se dočkali zaslouženého oběda, kuřecího plátku s rýží. Po přesunutí do domečku (DDM) následovala chvilka volné zábavy na počítačích. Pak jsme se vrhli na výrobu jarních ozdobných věnečků. Děti si slámové věnečky zdobily barevným filcovými kytičkami a pestrobarevným lýkem. Pak následovalo už jen předání diplomů a dobrot a hurá domů těšit se na další zábavou nabytý den.

Jana Soukupová a Radim KouraSTŘEDA 6. 2.


Třetí den příměstského tábora. Ve středu nás čekala velká spousta práce , ale i zábavy. Dnešní program začal prací na obrázku ze slaného těsta. Těsto jsme si nejprve sami umíchali a rozváleli a pak začali tvořit podle svých představ. Pod rukama dětí se objevovaly panenky, sluníčka, stromy, květiny, zvířátka i srdíčka. Všechny naše výtvory jsme dali sušit do trouby a po vydatné svačině jsme se vydali na klatovský zimní stadion, kde jsme si hodinu pěkně zabruslili. Někdo zkoušel první samostatné ,,krůčky“ , jiný otočky nebo honěnou. Všem nám na bruslích vytrávilo, a tak se po smažáku s bramborem jen zaprášilo. Po krátké polední přestávce jsme se vrhli na dokončení obrázku. Výběr podkladu a sestavení rámečku jsme všichni zvládli na jedničku a zasloužili si tím malou sladkou odměnu.

Kačka Bělochová a Radim KouraWebdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ
TOPlist