Dům dětí a mládeže Klatovy : DENÍK SIRA EDWARA JONESE 28.6. - 6.7. 2014

Nabídka

Kontakty

Dům dětí a mládeže Klatovy
ul. 5 května 109
339 01 Klatovy

Tel.: 376 311 345
E-mail: ddm@klatovy.cz

Nové stránky DDM Klatovy

Nepřehlédněte

 

  Aktuální informace najdete na nových stránkách DDM Klatovy

DDM na facebooku

Staňte se našimi přáteli
na facebooku.

 

Deník sira Edwara Jonese 28.6. - 6.7. 2014

 

Londýn 1894

 

Všechna londýnská aristokracie, včetně bankéře Roba, továrníka George, doktora Johnatana, hoteliéra Huga, učitele Luise a jejich manželek se sešla na tradiční sobotní čaj o páté u sira Henryho Jonese a jeho snoubenky Claire. Dorazil i právník John Tanner se svoji manželkou Elisabeth. Právník John přinesl závěť Henryho strýčka Edwarda Jonese a jeho deník. V závěti se psalo, že pokud se strýček do 20 let od začátku své cesty nevrátí, zdědí veškerý jeho majetek jeho synovec Henry, ale pouze s tou podmínkou že absolvuje tutéž cestu po Evropě přesně podle jeho deníku, kterou on sám podnikl. Volba byla jasná. Vydáme se na cestu a užijeme si spoustu zábavy a dobrodružství

A takhle začal táborový příběh, plný nečekaných zvratů a zápletek. Naše cesta vedla nejprve do Madridu, kde jsme absolvovali tradiční běh býků a koridu. Pokračovala přes Paříž, kde jsme navštívili Louvre, Notre Dame a taktéž pařížské katakomby. V Paříži jsme potkali v jedné hospůdce doktora Abrahama van Helsinga, slavného lovce upírů a spolu s ním jeho tlustého a stále hladového společníka mnicha Ignáce. Přidali se k naší výpravě, neboť van Helsing tvrdil něco o upírech a že jsou cesty v této době dosti nebezpečné. Upíři? Ti přece neexistují! Cesta pokračovala do Říma a do Vatikánu do chrámu svatého Petra. V Římě jsme si užili gladiátorské hry. Ve Vídni nás jakýsi hrabě pozval na ples do svého sídla. Claire z něj byla značně okouzlena. Zatančili jsme si tradiční vídeňský valčík a pohostil nás rakvičkami se šlehačkou. Zvláštní muž. Van Helsingovi se nelíbil, prý je na něm něco divného. Nevěřili jsme a tak jsme se nechali zlákat k návštěvě jeho hradu v Rumunsku, přesněji v samotné Transylvánii. Přestože podle deníku jsme měli namířeno do Budapešti, ale dle sira Henryho to bude jen malá zajížďka. Bohužel nebyla a z podezřelého hraběte se vyklubal samotný vládce všech upírů hrabě Drákula.

A chcete vědět, jak všechno dopadlo? Van Helsing zabil Drákulu a s pomocí nás všech i zbývající upíry. Strýček se našel a táborové dobrodružství skončilo.Za rok se těšíme na další várku dobrodružství.

doktor Abrahám van Helsing

neboli 

Jana Soukupová - hlavní vedoucí

Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ
TOPlist