Dům dětí a mládeže Klatovy : POKLAD NA ČERNÉM JEZEŘE 20. - 27. 7. 2014

Nabídka

Kontakty

Dům dětí a mládeže Klatovy
ul. 5 května 109
339 01 Klatovy

Tel.: 376 311 345
E-mail: ddm@klatovy.cz

Nové stránky DDM Klatovy

Nepřehlédněte

 

  Aktuální informace najdete na nových stránkách DDM Klatovy

DDM na facebooku

Staňte se našimi přáteli
na facebooku.

 

Poklad na Černém jezeře 20. - 27. 7. 2014


S velkými obavami, jak nám letos vyjde počasí, jsme najížděli v neděli opět po roce na Tomášův Dvůr. Nakonec se Velký Manitou nad námi smiloval a kromě jednoho uplakaného dopoledne nám dopřál vcelku příjemné teploty. Letos jsme si prožili indiánský týden, jehož program a hry směřovaly k získání mapy, na které bylo zakresleno místo, kde se nachází poklad. Po procvičení různých dovedností a absolvování přijímacího rituálu do kmene v šamanské chýši jsme se vrhli na různé hry a úkoly. Lovem zvěře jsme si obstarali potravu pro kmen, na cestě k šamanovi získali kouzelnou hůl a s tou pak vymýšleli zábavný program k závěrečnému táboráku. Ten se mimochodem skvěle vydařil a scénky neměly chybu.
Někteří úspěšně, jiný méně, si ulovili šelmu a jiní zas zabodovali ve hře Pomo. Noční hra pobavila především starší děvčata, ale všichni úspěšně získali svůj amulet – tesák. V Hojsově Stráži jsme doplnili proviant a svedli jsme boj o totemy. Jako každý rok jsme zápolili v různých disciplínách, tentokrát o indiánské medaile. Rovněž jsme úspěšně vystopovali zajatce, které unesl padouch Cornel, a vykoupili jsme jejich život narýžovaným zlatem. Turnaj v lakrosu nečekaně zaujal i malé, ale to už nás čekal celodenní výlet za pokladem. Postupně jsme získávali čtyři díly mapy , ale poklad nakonec na místě nebyl. Ten jsme našli až nahoře na Rozvodí. Na Špičáku jsme zkoumali okolí z rozhledny, dolů se svezli lanovkou a pak hurá na pohádkovou cestu a do zpět do tábora.
Poklad se rozdělil mezi jednotlivé členy a v sobotu se pěkně utratil na tržišti. Úplně nakonec nás čekala návštěva p.Levory s koněm, přehlídka indiánských věcí, svezení na koni a ukázka práce s bičem a lasem. Někteří z nás odjížděli s drobnými památkami na laso i bič, ale stálo to za to. Závěrečný oheň skvěle pobavil a na cestu domů nás provázely slzičky. Takže už se všichni moc těšíme na další rok.

 Vedoucí tábora Andrea, Lukáš, Pája, Vláďa, Péťa, Janina a Martinka.

 

Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ
TOPlist