Dům dětí a mládeže Klatovy : DDM KLATOVY NA KYOSHO MASTERS 2015

Nabídka

Kontakty

Dům dětí a mládeže Klatovy
ul. 5 května 109
339 01 Klatovy

Tel.: 376 311 345
E-mail: ddm@klatovy.cz

Nové stránky DDM Klatovy

Nepřehlédněte

 

  Aktuální informace najdete na nových stránkách DDM Klatovy

DDM na facebooku

Staňte se našimi přáteli
na facebooku.

 

DDM Klatovy na KYOSHO Masters 2015

Klatovští automodeláři úspěšně reprezentovali DDM Klatovy na mezinárodním závodě v Praze.

Poslední březnový víkend od 27.3.2015 do 29.3.2015 se konal v Praze v Tyršově domě – Michnově paláci mezinárodní závod rádiem řízených modelů aut v měřítku 1:27 KYOSHO International Mini-Z Masters 2015. Účastnili se závodníci z České republiky, Německa, a Polska. Za DDM Klatovy se zúčastnili dva jezdci: Ing. Jiří Pfeffer – vedoucí kroužku RC auta Mini-Z v DDM Klatovy a člen kroužku Adam Babka. Celkem bylo v pěti kategoriích přihlášeno 88 modelů. V rámci tohoto mezinárodního závodu bylo provedeno vyhodnocení Mistrovství České Republiky modelů aut Mini-Z v kategorii junioři a senioři, kde se reprezentanti DDM Klatovy umístili na stupních vítězů.

Naši závodníci se přihlásili do čtyř z pěti vypsaných kategorií. Nejvíce obsazená je kategorie Production class, což jsou modely jen se základním motorem a s minimálním použitím tuningových dílů, tedy v podstatě tak, jak je zakoupíte v prodejně. Díky omezení tuningu v této kategorii nejvíce záleží na jezdeckém umění, protože rychlost a jízdní vlastnosti všech modelů jsou srovnatelné.

V kategorii junioři MČR se Adam Babka umístil na 3. místě, celkově v mezinárodním závodě na 9. místě.

V kategorii senioři MČR se Jiří Pfeffer umístil na 3. místě, celkově v mezinárodním závodě na 14. místě.

Dále se naši závodníci přihlásili do kategorie Competition class, což jsou modely s výkonnějšími motory a volným tunigem od libovolných výrobců. Zde je nutno vyzdvihnout výkon Adama Babky, který v této kategorii jel se základním modelem se slabším motorem.

V kategorii junioři MČR se Adam Babka umístil na 2. místě, celkově v mezinárodním závodě na 8. místě.

V kategorii senioři MČR se Jiří Pfeffer umístil na 3. místě, celkově v mezinárodním závodě na 9. místě.

Jiří Pfeffer jel ještě v kategorii Toring class, což jsou modely s výkonnějšími motory a tunigem od firem KYOSHO nebo R246.

V kategorii senioři MČR se Jiří Pfeffer umístil na 2. místě, celkově v mezinárodním závodě na 6. místě.

Adam Babka jel ještě v kategorii Group C, což jsou modely typu Le Mans s výkonnějšími motory a tunigem od firem KYOSHO nebo R246.

V kategorii junioři MČR se Adam Babka umístil na 5. místě, celkově v mezinárodním závodě na 10. místě.

Diváci mohli kromě těchto čtyř kategorií vidět další zajímavé souboje v kategorii Formule 1.

Účasti našich závodníků v mezinárodním závodě předcházely pravidelné tréninky na dráze v Domě dětí a mládeže v Klatovech v budově A, kde trénují členové kroužku RC auta Mini-Z v pondělí od 16:00 do 18:00 hodin. Rádi zde uvítáme nové zájemce o tuto zájmovou činnost. Závodění se skutečnými modely aut je pro nás zajímavější než počítačové simulátory a hry.

Jiří Pfeffer

vedoucí kroužku RC auta mini-Z

 

 

výsledkovka - http://www.klatovy.net/fotogalerie/albums/userpics2015/Kyosho_Masters_2015.pdf Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ
TOPlist