DDM na facebooku

Staňte se našimi přáteli
na facebooku.

DDM Klatovy na KYOSHO Masters 2015

Klatovští automodeláři úspěšně reprezentovali DDM Klatovy na mezinárodním závodě v Praze.

Poslední březnový víkend od 27.3.2015 do 29.3.2015 se konal v Praze v Tyršově domě – Michnově paláci mezinárodní závod rádiem řízených modelů aut v měřítku 1:27 KYOSHO International Mini-Z Masters 2015. Účastnili se závodníci z České republiky, Německa, a Polska. Za DDM Klatovy se zúčastnili dva jezdci: Ing. Jiří Pfeffer – vedoucí kroužku RC auta Mini-Z v DDM Klatovy a člen kroužku Adam Babka. Celkem bylo v pěti kategoriích přihlášeno 88 modelů. V rámci tohoto mezinárodního závodu bylo provedeno vyhodnocení Mistrovství České Republiky modelů aut Mini-Z v kategorii junioři a senioři, kde se reprezentanti DDM Klatovy umístili na stupních vítězů.

Naši závodníci se přihlásili do čtyř z pěti vypsaných kategorií. Nejvíce obsazená je kategorie Production class, což jsou modely jen se základním motorem a s minimálním použitím tuningových dílů, tedy v podstatě tak, jak je zakoupíte v prodejně. Díky omezení tuningu v této kategorii nejvíce záleží na jezdeckém umění, protože rychlost a jízdní vlastnosti všech modelů jsou srovnatelné.

V kategorii junioři MČR se Adam Babka umístil na 3. místě, celkově v mezinárodním závodě na 9. místě.

V kategorii senioři MČR se Jiří Pfeffer umístil na 3. místě, celkově v mezinárodním závodě na 14. místě.

Dále se naši závodníci přihlásili do kategorie Competition class, což jsou modely s výkonnějšími motory a volným tunigem od libovolných výrobců. Zde je nutno vyzdvihnout výkon Adama Babky, který v této kategorii jel se základním modelem se slabším motorem.

Jiří Pfeffer jel ještě v kategorii Toring class, což jsou modely s výkonnějšími motory a tunigem od firem KYOSHO nebo R246.

Adam Babka jel ještě v kategorii Group C, což jsou modely typu Le Mans s výkonnějšími motory a tunigem od firem KYOSHO nebo R246.

Diváci mohli kromě těchto čtyř kategorií vidět další zajímavé souboje v kategorii Formule 1.

Účasti našich závodníků v mezinárodním závodě předcházely pravidelné tréninky na dráze v Domě dětí a mládeže v Klatovech v budově A, kde trénují členové kroužku RC auta Mini-Z v pondělí od 16:00 do 18:00 hodin. Rádi zde uvítáme nové zájemce o tuto zájmovou činnost. Závodění se skutečnými modely aut je pro nás zajímavější než počítačové simulátory a hry.