Dům dětí a mládeže Klatovy : PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 7. 7. - 10. 7. 2015

Nabídka

Kontakty

Dům dětí a mládeže Klatovy
ul. 5 května 109
339 01 Klatovy

Tel.: 376 311 345
E-mail: ddm@klatovy.cz

Nové stránky DDM Klatovy

Nepřehlédněte

 

  Aktuální informace najdete na nových stránkách DDM Klatovy

DDM na facebooku

Staňte se našimi přáteli
na facebooku.

 

Příměstský tábor 7. 7. - 10. 7. 2015


I. den - 7.7.2015
První den tábora jsme se sešli na naší základně DDM a po úvodním seznámení  si nabarvili trička. Pak jsme  navštívili Hasičskou záchranou stanici a protože se začala vyplňovat předpověď tropického dne došlo i na vzájemné postříkání hadicí. Po obědě jsme využily MHD a přiblížili jsme se ke koupališti. Krátké shlazení v bazénu a hurá na rafty. Členové vodáckého kroužku nám připravili super program-  odvážná cesta k Červenému mlýnu, souboj s míčky atd. . Na závěr ještě jedno vykoupání a návrat k rodičům.


II. den - 8. 5. 2015 
Dnes jsme se autobusem vydali na výlet do krásné šumavské vesnice Prášily. Počasí nám přálo a tak vzhůru na Prášilské jezero. Cesta byla plná překážek- kameny, kořeny, padlé stromy a to odnesla tři odřená kolena, ale bez slziček máme statečné táborníky. Počasí nás zradilo a déšť nás popoháněl na cestě zpět.  Po obědě se počasí umoudřilo a vydali jsme se do archeoparku.  Prohlédli jsme si keltskou osadu. Průvodce nám nejen povyprávěl o keltech, ale také jsme si vyzkoušeli pečení placek, mletí mouky, rozdělávání ohně, sekání dřeva keltskou sekerou, souboj dřevěnými meči. V pět hodin jsme nastoupili do autobusu a příjemně unaveni zamířili domů k rodičům.


III. den - 9. 7. 2015
Tento den měl být naplněn akční zábavou, ale to jsme netušili, že začne již cestou do Plzně. Českým drahám záleží na naší kondici a tak nás nechali odpočinout – 15minut zpoždění vlak a pak nás při výluce honili z vlaku do autobusu a znova do vlaku. Proto i došlo ke ztrátě …né dítěte, pouze jedna kšiltovka J. Dopoledním programem jsou motokáry. Všichni si zazávodili i mladší děti si užily pořádnou jízdu s instruktorem.  Po obědě (kuřízek s kaší) jsme se přepravili tramvají na Laser Game. Adrenalinová hra v tmavém bludišti.   Hráči vybavený zářící vestou a laserovou zbraní byli hrou nadšeni. Cesta zpět -tramvaj , eskalátor, vlak, autobus, vlak- pro některé také zážitek.

 

IV. den - 10. 7. 2015
Poslední den tábora začal i skončil na naší základně v DDM. Ráno nás autobus dopravil na Týnec. Po vystoupení z autobusu dostaly děti mapu a úkol dojít do Neznašov. Jen malé zaváhání a už jsme vyrazili správným směrem. Cestou čekalo hledání mapy k pokladu. V polovině cesty jsme si udělali pauzu na svačinu a zahráli jsme si několik her. Také jsme objevili farářovu studánku, ale byla hodně vyschlá. Obědvali jsme v Penzionu Neznašovy výborné špagety a jako překvapení jsme dostali melouny.  Pak jsme se přemístili k občerstvení U koz, kam nás zavedla cest k pokladu. V lese u o očerstvení jsme našli poklad a spravedlivě si ho rozdělili. Majitel občerstvení Franta nám zdarma načepoval limonádu a s pomocí svých kamarádů připravil mnoho her např. házení míčky, chůdy atd. Největší úspěch měla střelba ze vzduchovky na terč. Také jsme si opekli vuřty a marshmallows. Překvapením bylo příjezd hasičů a ukázka jejich práce. Každý si mohl vyzkoušet stříkání hadicí. Trochu jsme se umáčeli, ale nikomu to nevadilo, brzy jsme oschli. Bylo vyhodnoceno soutěž družstev, každý byl odměněn. A hurá na vlak, který nás odveze zpět do Klatov. České dráhy opět nezklamali, protože nám chtěli dopřát ještě pár společných chvil, tak vlak přijel se 40min. zpožděním. Rozloučení a popřání krásného zbytku prázdnin. 

 

Všem dětem děkují Míla Makovcová, Danča Smolíková a Petr Makovec.

 

Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ
TOPlist