Dům dětí a mládeže Klatovy : PŘÍMĚSTKÝ TÁBOR 7. 7. - 11. 7. 2015

Nabídka

Kontakty

Dům dětí a mládeže Klatovy
ul. 5 května 109
339 01 Klatovy

Tel.: 376 311 345
E-mail: ddm@klatovy.cz

Nové stránky DDM Klatovy

Nepřehlédněte

 

  Aktuální informace najdete na nových stránkách DDM Klatovy

DDM na facebooku

Staňte se našimi přáteli
na facebooku.

 

Příměstký tábor 7. 7. - 11. 7. 2015

  

 PUTUJEME ŠUMAVOU 


I. den - 7. 7. 2015
Hurá na Šumavu, aneb ani tropy nás nezastavily ve zdolávání šumavských kopců. Na Anníně jsme si prohlédli brusírnu skla, pak jsme vystoupali ke kostelu sv. Mořice, lososovitým rybám jsme záviděli vodu při teplotě vzduchu 35 °C, ale po prohlídce vodní elektrárny Čeňkova pila jsme se již nezadržitelně vrhli do Vydry. To byla paráda! Následky? Do Klatov jsme se zcela vyčerpaní vrátili téměř s dvouhodinovým skluzem, ale všichni jsme na sebe byli hrdí, neboť jsme viděli i soví voliéry a nevypustili jsme tak z našeho programu  jediný bod, takže jsme opět pokořili Šumavu.

II. den - 8. 7. 2015
Tentokrát jsme se vydali ke zřícenině gotického kostela sv. Bartoloměje. Děti plnily úkoly stopované, hledaly poklad a netrpělivě očekávaly čas oběda, neboť smažený sýr s hranolky je přece taaak dooobrýýý.

III. den - 9. 7. 2015 
Dnes jsme si hráli na horníky. V Příbrami jsme sfárali speciálním výtahem do 40 m hlubokého podzemí, svezli jsme se důlním vláčkem Prokopskou štolou, prohledli si těžní parní stroj a kutali minerály z odvalu z roku 1857. Celou cestou nás provázeli roztomilí permoníčci - viz. fota. Nedovedete si představit jaká je ta horničina dřina a ty spocené hlavy pod těmi přilbami. Sil na zpáteční cestu jsme načerpali ve stylové hornické hospůdce, kde nám uvařili výbornou nafalšovanou svíčkovou. Nezbyl nám ani jediný knedlík, jací jsme byli jedlíci, natož masíčko.

IV. a V den 10. a 11. 7. 2015 
V pátek ráno jsme se vydali autobusem do Dlažova, nad kterým se vypíná vrch Svatá Markéta a na jeho vrcholu se tyčí dominanta kraje rozhledna Markéta. Vyšlapali jsme 94 schodů na vyhlídkový ochoz, odkud se nám naskytl překrásný výhled na Černé jezero, Čerchov a další atraktivní místa české Šumavy. Po žluté značce, která se klikatí přívětivou lesnatou krajinou, jsme došli k bývalému poutnímu místu - Dobré Vodě. Osvěžili jsme se ze zázračného pramene a posílili se polévkou, řízkem, domácími vdolečky a zmrzlinou v nefalšované vesnické hospůdce v Libkově. Po návratu do Klatov jsme zhlédli v kině nově natočenou pohádku Sedmero krkavců a pak tradá na večeři do pizzerie u hradeb. V sobotu jsme za hezkého slunného rána posnídali venku, táborníkům jsme rozdali táborová trička, nadlábli se ještě melouny a pak hurá s rodiči na pouť. Vlastně ještě jednu pěknou větu jsem od dětí slyšela: " Jo a Pájo, příští rok se mnou zase počítej."


Pavla Vlčková

 

Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ
TOPlist