Dům dětí a mládeže Klatovy : PŘÍMĚSTKÝ TÁBOR 13. 7. - 17. 7. 2015

Nabídka

Kontakty

Dům dětí a mládeže Klatovy
ul. 5 května 109
339 01 Klatovy

Tel.: 376 311 345
E-mail: ddm@klatovy.cz

Nové stránky DDM Klatovy

Nepřehlédněte

 

  Aktuální informace najdete na nových stránkách DDM Klatovy

DDM na facebooku

Staňte se našimi přáteli
na facebooku.

 

Příměstký tábor 13. 7. - 17. 7. 2015

 


I. den - 13. 7.2015
Hlavním tématem tábora jsou MIMONI a proto jsme si po úvodním seznámení  každý na tričko namaloval mimoně. Také jsme získali mimoňské průkazy , kam po celou dobu tábora budeme sbírat cenné miňobody. Pak jsme navštívili Hasičskou záchranou stanici. Po obědě jsme se přesunuli k vodácké základně na řece Úhlavě poblíž koupaliště. A hurá na rafty. Členové vodáckého kroužku nám připravili super program-  odvážná cesta k Červenému mlýnu, souboj s míčky, závody atd..A pak už se vydat zpět k rodičům.


II. den - 14. 5. 2015 
Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží a vyrazili vlakem směr Plzeň Valcha. V Přešticí jsme museli přesednout na autobus a tím jsme s 30min. zpožděním dorazili na Valchu. Z vlakové stanice Valcha jsme se pěšky přesunuli do Litic, kde nás čekala ve firmě Rodas výroba svíček a voskových pastelek. Každý si vyrobil 4 voskové pastelky a 1 kusu svíčky se zdobením polevou STARWAX . Po výrobě svíčky jsme si k obědu nemohli dát nic stylovějšího než svíčkovou omáčku s knedlíkem.  Posilněni jsme se vydali směr Plzeň do Škodalandu. Ve sportovním areálu Škodaland jsme měli v plánu se vykoupat v jezírku, ale počasí nepřálo  a tak jsme vyzkoušeli například centrum pro seniory s řadou posilovacích strojů, dětské hřiště, trampolíny. Po prohlédnutí celého areálu jsme se vydali na autobus, který nás odveze zpět do Klatov. V autobuse jsme si zahráli na sardinky, ale dorazili jsme všichni a pořádku.


III. den - 15. 7. 2015
Na tento den se děti těšili nejvíce, čekali nás motokáry a Fantasy golf. Sešli jsme se na naší základně v DDM.  Nastoupili do autobusu a nechali se dovést až k motokárové dráze v Plzni. Nasadili helmy a hurá závodit! Všichni si na motokárách krásně zadováděli. Po té jsme se busem přemístili do městečka Plasy ležícího kousek za Plzní, kde na nás čekal kuřízek. Po pořádném posilnění jsme přešli do areálu Fantasy golfu. Nejdříve nás pirát doprovodil necestě kolem světa. Viděli jsme Japonsko, Transylvanii, Řecko, Mexiko atd.. Pak jsme si zahráli Fantasy golf. Míček jsme dostávali do jamky například kolem sopky, na pirátské lodi u pyramid , antických rozvalin, v hrudním koši dinosaura, u vlkodlaka atd. Jen nás mrzelo, že jsme nestihli vyzkoušet všech 18 jamek.  Areál pro hru byl také plný zvířat papoušci, opice, tygři, surikaty atd.. Na závěr jsme hledali poklad. Každý dostal kousek pokladu- čokoládový zlaťák. Do Klatov jsme dorazili s 30minutovým zpoždění a příjemně unavený.

 

IV. den - 16. 7. 2015
Dnes jsme se autobusem vydali na výlet do krásné šumavské vesnice Prášily. Počasí nám přálo a tak vzhůru na Prášilské jezero. Cesta byla plná překážek- kameny, kořeny, padlé stromy, ale nás to nezastavilo. Sluníčko pálilo a tak jsme si ochladili nožky v jezeře- kačenkám se to moc nelíbilo. Posilnit svačinou a hurá zpět.  Po obědě jsme si chvilku pohráli na hřišti u restaurace a pak jsme se vydali do archeoparku.  Prohlédli jsme si keltskou osadu. Průvodce nám nejen povyprávěl o keltech , ale také jsme si vyzkoušeli pečení placek, mletí mouky, rozdělávání ohně, sekání dřeva keltskou sekerou, souboj dřevěnými meči.   Před odjezdem jsme si pochutnali ještě na zmrzlině. V pět hodin jsme nastoupili do autobusu a příjemně unaveni zamířili domů k rodičům.

V. den - 17. 7. 2015
Poslední den tábora začal i skončil na naší základně v DDM. Ráno nás autobus dopravil na Týnec. Po vystoupení z autobusu dostaly děti úkol najít cestu do Neznašov. Jen malé zaváhání a už jsme vyrazili správným směrem.  Cestou děti našli dopis psaný tajným písmem. Dále jsme cestou objevovali části klíče k vyluštění psaní.  V polovině cesty jsme si udělali pauzu na svačinu a zahráli jsme si několik her. Také jsme objevili farářovu studánku, ale byla hodně vyschlá. Obědvali jsme v Penzionu Neznašovy výborné špagety. V Radinovech na zahradě jsme se osvěžili v bazénku a svedli souboj barevným želé. Nikdo nevyhrál, ale užili si to všichni. A protože naším táborovým tématem bylo MIMONI, vyrostl na návsi banánovník. Po posilnění banány, jsme se přemístili k občerstvení U koz, kam nás zavedla cest k pokladu. V lese u o očerstvení jsme našli poklad a spravedlivě si ho rozdělili. Majitel občerstvení Franta nám zdarma načepoval limonádu a s pomocí svých kamarádů připravil mnoho her např. házení míčky, chůdy atd. Největší úspěch měla střelba ze vzduchovky na terč. Také jsme si opekli vuřty a marshmallows. Překvapením byl medvěd v lese. Bylo vyhodnoceno soutěž družstev, každý byl odměněn. A hurá na vlak, který nás odveze zpět do Klatov. Cestou jsme se ještě zastavili vykoupat ve Vrhavči.. Rozloučení a popřání krásného zbytku prázdnin. 

 

Všem dětem děkují Míla Makovcová, Danča Smolíková a Petr Makovec.

 

Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ
TOPlist