Dům dětí a mládeže Klatovy : TÁBOR KUNKOVICE 3. 7. - 12. 7. 2015

Nabídka

Kontakty

Dům dětí a mládeže Klatovy
ul. 5 května 109
339 01 Klatovy

Tel.: 376 311 345
E-mail: ddm@klatovy.cz

Nové stránky DDM Klatovy

Nepřehlédněte

 

  Aktuální informace najdete na nových stránkách DDM Klatovy

DDM na facebooku

Staňte se našimi přáteli
na facebooku.

 

Tábor Kunkovice 3. 7. - 12. 7. 2015

  

ANTIKVARIÁT EBENEZERA GOLDBERGA

     Na letošním táboře v Kunovicích jsme se všichni změnili v naše oblíbené hrdiny z knížek a bydleli jsme na půdě v antikvariátu Ebenezera Goldberga. Byl to starý, mrzutý a nepříjemný člověk. Na své půdě měl však kouzelné zrcadlo. 
     Každý večer k Ebenezerovi chodila vášnivá čtenářka a milovnice starých knížek, která mu nahlas předčítala úryvky z knih. Vše o čem četla, ožilo a vyšlo kouzelným zrcadlem na onu starou půdu. Ona samozřejmě nevěděla, že má tuto schopnost. Tak jednoho večera nevědomky vyčetla Ebenezerovi z knihy, kterou ji podstrčil, příšerného a slizkého netvora. Na půdě se strhla panika. Všichni se začali bát. Jen Ebenezer tančil radostí, že s příšerou ovládne svět. Jelikož už byl z knihy vyčtený Sherlock Holmes a doktor Watson, řekli si, že této záhadě musí přijít na kloub a případ začali řešit. Proč jsou vlastně na nějaké zaprášené půdě a nejsou ve svých příbězích. Pomáhali jim: stále opilý Jack Sparow, náčelník Apačů Vinnetou, elf Legolas a jeho přítel trpaslík Gimli, chytrá Hermiona Grangerová a Ron Weasley, krásná Sněhurka se Šípkovou Růženkou. Sem tam, když zrovna nekuli pikle jak se zbavit princezen, pomohla i Zlá královna, macecha Sněhurky, kterou stále zajímalo, kdo je nejkrásnější, a Sudička, neboli Bába z bažin, která neustále usilovala o smrt Růženky. To se ji jednoho dne povedlo a Růženka usnula stoletým spánkem. 
     Na půdě žil i jeden zvláštní člověk, o kterém nikdo nic nevědě. Stále cosi zapisoval do zápisníku, který nedal z ruky. 
     Příběhy se nám proplétaly. Každý den nás nějaká postava vzala do toho svého a vyprávěla nám jej. Bojovali jsme s Jackem Spatrowem na Černé perle proti Bludnému Holanďanovi. Museli jsme najít a probodnout srdce Davy Jonese. Hledali jsme prince pro Růženku, pak jsme dokonce byli i svědky na jejich svatbě s následnou diskotékou. Pomáhali jsme Sněhurce uspat trpaslíky. Zachraňovali jsme Sherlocka uneseného příšerou, která chtěla ovládnout svět. Vydali jsme se do Roklinky za Legolasem. S Vinnetouem jsme lovili mustangy. Bojovali jsme se smrtijedy společně s Ronem a Hermionou.
     Nakonec jsme zjistili, že za všechno zlo, co se v antikvariátu dělo, může onen malý zápisník neznámého muže. Všechny postavy se vrátily do svých příběhů, začetla je zpět vášnivá čtenářka s tajemnou schopností. Zápisník jsme zničili, aby už nemohl nikoho ovládnout a celý tábor byl ukončen slavnostním ohňostrojem. 

Tak zase za rok s jiným příběhem.

Těší se Ebenezer Goldberg neboli Jana Soukupová, hlavní vedoucí tábora. 
Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ
TOPlist