Dům dětí a mládeže Klatovy : PŘÍMĚSTKÝ TÁBOR 3. 8. - 7. 8. 2015

Nabídka

Kontakty

Dům dětí a mládeže Klatovy
ul. 5 května 109
339 01 Klatovy

Tel.: 376 311 345
E-mail: ddm@klatovy.cz

Nové stránky DDM Klatovy

Nepřehlédněte

 

  Aktuální informace najdete na nových stránkách DDM Klatovy

DDM na facebooku

Staňte se našimi přáteli
na facebooku.

 

Příměstký tábor 3. 8. - 7. 8. 2015

 


I. den - 3. 8. 2015
První den tábora jsme se sešli na naší základně DDM a po úvodním seznámení si nabarvili trička a rozdali si táborové pasy , kam budeme shromažďovat po celý tábor razítka. Pak jsme se přesunuli do parku, kde jsme si zahráli několik her. Po obědě jsme využily MHD a přiblížili jsme se ke koupališti. Krátké shlazení v bazénu a hurá na rafty. Členové vodáckého kroužku nám připravili super program-  odvážná cesta k Červenému mlýnu, souboj s míčky atd. . Na závěr ještě jedno vykoupání a návrat k rodičům.


II. den - 4. 8. 2015
Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží a vyrazili vlakem směr Železná Ruda. Vystoupili jsme ve stanici Špičák a vydali se směr rozhledna.Horko a strmé stoupání nám dávalo zabrat, ale všichni jsme zdolali vrchol. Po krátkém odpočinku jsme se vydali na Čertovo jezero.  Po prohlídce jezera jsme už spěchali na oběd. Čekali nás úžasné Špičácké borůvkové knedlíky. Ze Špičáku jsme putovali do Železné Rudy . Pak už jen na vlak a hurá domů.


III. den -  5.8. 2015
Na tento den se děti těšili nejvíce, čekali nás motokáry a Laser game. Sešli jsme se na naší základně v DDM. Nastoupili do autobusu a nechali se dovést až k motokárové dráze v Plzni. Nasadili helmy a hurá závodit! Všichni si za závodili i mladší děti si užily pořádnou jízdu s instruktorem. K obědu kaše a kuřízek. Pak nás autobus přemístil na Laser Game. Adrenalinová hra v tmavém bludišti. Hráči vybavený zářící vestou a laserovou zbraní byli hrou nadšeni. Cesta zpět rychle utekla. Pak ještě závěrečný kvíz a už si nás vyzvedávali rodiče.

 

IV. den - 6. 8. 2015
Ráno jsme vyrazili vlakem do Plzně. Krátkou procházkou přes krásné Šafaříkovy sady a vyfocením u sousoší Spejbla a Hurvínka, jsme došli k Pivovarskému muzeu. Tam je vstup do Plzeňského historického podzemí . Absolvovali jsme s průvodkyní v podzemí okruh dlouhý téměř 800 metrů v hloubce 9 až 12 metrů pod povrchem. Prohlídka začala v takzvané lednici, která sloužila k uložení ledu. Prošli jsme labyrintem chodeb , viděli 20 studní a historickou vodárnu města Plzně z první poloviny 16.století. Po obědě U Salzmannů jsme se vydali do plaveckého areálu na Slovany. Na koupališti jsme vyzkoušeli divokou řeku, tobogán, vířivky atd.. Nikomu se nechtělo domů, ale vlak nepočká a tak návrat do Klatov.

V. den - 7 .8. 2015
Čekal nás tropický den a tak jsme pozměnili program. Ráno jsme se dopravili vlakem do Vrhavče. Tam si zahráli stopovanou směr koupaliště s hřištěm. Vyzkoušeli jsme super rychlou skluzavku , zchladili a už nás hlad hnal na oběd. K obědu hranolky, smažák a malinové Fanty co se do nás vešlo. Na závěr vychlazený meloun. Pak nás autobus převezl na koupaliště v Klatovech. Plavání , cachtání , ledová tříšť. V půl šesté jsme se přesunuli k vodákům na druhý břeh Úhlavy. Tam jsme hledali ukryté kódy k pokladu. Po nalezení správné číselné kombinace se nám podařilo odemknout poklad. Všichni měli z odměn velkou radost. Ještě vyhodnocení celotáborové hry a odměna pro nejlepší tým. Pak opečení vuřtů a už na nás čekali rodiče. V sedm hodin jsme se rozloučili.

 

Všem dětem děkují Míla Makovcová, Danča Smolíková a Dáša Sejpková.

 

Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ
TOPlist