Dům dětí a mládeže Klatovy : KLATOVŠTÍ AUTOMODELÁŘI Z DDM KLATOVY ZÍSKALI 13 POHÁRŮ NA MEZINÁRODNÍM ZÁVODĚ V PRAZE

Nabídka

Kontakty

Dům dětí a mládeže Klatovy
ul. 5 května 109
339 01 Klatovy

Tel.: 376 311 345
E-mail: ddm@klatovy.cz

Nové stránky DDM Klatovy

Nepřehlédněte

 

  Aktuální informace najdete na nových stránkách DDM Klatovy

DDM na facebooku

Staňte se našimi přáteli
na facebooku.

 

Klatovští automodeláři z DDM Klatovy získali 13 pohárů na mezinárodním závodě v Praze

Klatovští automodeláři z DDM Klatovy získali 13 pohárů na mezinárodním závodě v Praze.

Od pátku 31.3.2017 do neděle 2.4.2017 se konal v Praze v Tyršově domě – Michnově paláci mezinárodní závod rádiem řízených modelů aut v měřítku 1:27 KYOSHO International Mini-Z Masters 2017. Účastnili se závodníci z České republiky, Slovenska, Rakouska, Německa,  a Japonska.  Tým DDM Klatovy byl složen ze 4 závodníků: Ing. Jiří Pfeffer – vedoucí kroužku RC auta Mini-Z v DDM Klatovy a členové kroužku Adam Babka, Jan Kurc a František Němec. Celkem bylo v šesti kategoriích přihlášeno 127 modelů. V rámci tohoto mezinárodního závodu bylo provedeno vyhodnocení Mistrovství České Republiky ( dále MČR ) modelů aut Mini-Z v kategorii junioři a senioři, kde se reprezentanti DDM Klatovy umístili na stupních vítězů a celkem přivezli 7 pohárů.

Adam Babka se přihlásil do všech šesti vypsaných kategorií. Nejvíce obsazená je kategorie Production class, což jsou modely aut jen se základním motorem a s minimálním použitím tuningových dílů, tedy v podstatě tak, jak je zakoupíte v prodejně. Díky omezení tuningu v této kategorii nejvíce záleží na jezdeckém umění, protože rychlost a jízdní vlastnosti všech modelů jsou srovnatelné.

Nejúspěšnějším členem klatovského týmu a nejúspěšnějším účastníkem celého MČR  se stal Adam Babka, který vyhrál mezi juniory všech 6 soutěžních kategorií. K tomu přidal 3 umístění na 2. místě a 3 umístění na 3. místě v celkovém pořadí mezinárodního závodu bez rozlišení věku. Přivezl tedy 12 pohárů. Jeden pohár přidal Jiří Pfeffer v kategorii competition class mezi seniory. Ve startovním poli se neztratili ani nováčci naší výpravy Jan Kurc – 2 x 4. místo a František Němec 2 x 6. místo  - oba v juniorské kategorii. Umístění obou nejmladších závodníků je příslibem do budoucích ročníků závodů, že mohou i v další sezóně putovat do Klatov poháry z těchto závodů v juniorské kategorii. Adam již příští rok bude závodit za seniory.

Kromě pravidelných tréninků na dráze v Domě dětí a mládeže v Klatovech v budově A, kde trénují členové kroužku RC auta Mini-Z každé pracovní pondělí od 16:00 do 18:30 hodin, využil Adam Babka své zkušenosti ze dvou ročníků mistrovství světa těchto rádiem řízených modelů, kde letos obsadil 4., 11. a 14. místo.

Další informace na webu www.rcminizkt.cz.

Výsledková listina

Ing. Jiří Pfeffer
Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ
TOPlist